Ta strona używa ciasteczek (cookies). Dzięki, którym nasz serwis może działać lepiej.

Szanowny Użytkowniku, zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego Rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. chcielibyśmy poinformować Cię o sposobach oraz zasadach przetwarzania Twoich danych osobowych na stronach naszego serwisu. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Szanowni Państwo,
Koleżanki i Koledzy,

Chcielibyśmy Państwa serdecznie zaprosić do wzięcia udziału w kolejnej 18-stej już edycji wydarzenia naukowo-technicznego Wrocławskie Dni Mostowe. Tegoroczne obrady obejmą swym zakresem tematykę odrobinę pomijaną w ostatnich latach pomimo prowadzenia intensywnych prac w tym obszarze, a mianowicie kolejowe obiekty mostowe.

Polscy inżynierowie wnieśli znaczący wkład w budowę linii kolejowych nie tylko na obszarze obecnej Polski, ale również poza jej granicami. Budowali linie kolejowe, które przeszły do legendy inżynierii kolejowej. Mam tu na myśli ekstremalnie trudne linie kolejowe, jak np. Kolej Transsyberyjską w Rosji budowaną w latach 1891–1916, Kolej Wschodnio-Chińską w Mandżurii (1898–1903) czy Centralną Kolej Transandyjską w Peru (1860–1894).

Po obranej strategii rozwoju infrastruktury, w ostatnich kilkunastu latach, w Polsce prowadzona jest intensywna modernizacja głównych i lokalnych linii kolejowych, w ramach której wymieniana jest znaczna część wyeksploatowanych obiektów mostowych na nowe lub następuje ich rewitalizacja, a w związku z planowaną budową Centralnego Portu Komunikacyjnego rozważana jest budowa linii kolejowych dużych prędkości, na których obiekty mostowe muszą spełniać specjalne warunki.

W ramach obrad seminarium przewidujemy podjęcie dyskusji w obrębie następujących zagadnień:

  • historia rozwoju mostów kolejowych,
  • perspektywy rozwoju infrastruktury kolejowej,
  • zabytkowe mosty kolejowe,
  • utrzymanie mostów kolejowych,
  • wzmacnianie i przebudowa,
  • obciążenia mostów na lokalnych liniach kolejowych,
  • nowe rozwiązania konstrukcyjne i technologiczne,
  • tunele kolejowe,
  • mosty dla linii dużych prędkości.

Tradycyjnie Seminarium Naukowo-Techniczne Wrocławskie Dni Mostowe poprzedzone będzie profilowanymi warsztatami, które w tym roku odbędą się pod hasłem: Monitoring obiektów mostowych.

Zachęcamy do zapoznania się z treścią Komunikatu 1 zawierającego szczegółowe informacje dotyczące tematyki oraz warunków uczestnictwa. Jednocześnie zapraszamy do śledzenia aktualności dotyczących seminarium, i nie tylko, publikowanych na oficjalnym serwisie www.wdm.pwr.edu.pl oraz profilu fb.

Organizator, jak co roku, dołoży wszelkich starań, aby zagwarantować wysoką jakość tematyczną oraz wartość merytoryczną obrad. Zapraszamy wszystkie środowiska związane z obszarem inżynierii mostowej do aktywnego udziału w tym wydarzeniu i współtworzenia treści seminarium!

z wyrazami szacunku i pozdrowieniami z Wrocławia,

Jan Biliszczuk
Przewodniczący
Komitetu Programowego i Organizacyjnego Seminarium

Biuro Seminarium WDM
Politechnika Wrocławska
Wydział Budownictwa Lądowego i Wodnego
Katedra Dróg, Mostów, Kolei i Lotnisk
Wybrzeże St. Wyspiańskiego 27
50-370 WROCŁAW
T/F: +48 71 320 35 45
M: + 48 609 609 973

 

Komunikat (POBIERZ)

Karta zgłoszenia (POBIERZ)

Regulamin (POBIERZ)

Szukaj